Biblioteka

Godziny pracy biblioteki 2023/2024

PONIEDZIAŁEK WTOREK ŚRODA CZWARTEK PIĄTEK
9.30 -15.30 8.30 – 14.30 7.00 – 13.00 8.00 – 14.00 7.00 – 13.00

 

Biblioteka szkolna posiada w swoich zasobach lektury dla uczniów, literaturę piękną dla dzieci i młodzieży oraz literaturę popularno-naukową. Ponadto znajdziemy tutaj dział dla miłośników kultury śląskiej tak zwane – Silesiana. W bibliotece dostępne są również podręczniki dla uczniów.

W przestrzeni bibliotecznej znajdują się dwa stanowiska komputerowe, z których korzystają uczniowie i nauczyciele. Dla spragnionych chwili odpoczynku od szkolnego gwaru utworzony został kącik wypoczynkowy oraz czytelnia. Mamy również swoja biblioteczną maskotkę, którą nazwaliśmy Czytusia.

Bibliotekarka przeprowadza zajęcia biblioteczne i czytelnicze dla I i II etapu edukacyjnego mające na celu propagować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Organizuje różnego rodzaju konkursy czytelnicze, literackie i plastyczne. Prowadzi zajęcia z edukacji medialnej. Zajmuje się również gazetką szkolną.

Zapraszam do katalogu internetowego Opac, gdzie można sprawdzić stan swojego konta czytelniczego oraz rezerwować książki. Dostęp poprzez logowanie się do Librusa w zakładce Książki lub przez stronę www:

https://biblio.edu.pl/opacWeb/bstart/2127

Zachęcamy do odwiedzin internetowych baz lektur:

www.lektury.gov.pl

www.wolnelektury.pl

https://pl.wikisource.org/wiki/

 

Drodzy Rodzice.

Przedstawiam Wam kilka propozycji książkowych, które mogą wspomóc rodziców w walce z depresją u dzieci i młodzieży.

Chatizow J., „Depresja i samobójstwa dzieci i młodzieży”, Warszawa 2018, Wydawnictwo Difin.

Collados Zorraquino, J., Depresja u dzieci i młodzieżyKraków 2002, Wydawnictwo Es pe.

Parkinson M.,  Reynolds S. „Depresja u nastolatka. Poradnik dla rodziców”, Poznań 2018, Wydawnictwo Rebis.

 Ambroziak K.,  Kołakowski A.,  Siwek K. „Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać”, Gdańsk 2018, GWP Gdańskie Wydawnictwo PsychologiczneGWP Elżbieta Zubrzycka.