Multimedia

“Od bajtla po starzika”

W piątek 22 marca 2024 r. W Centrum Kultury Śląskiej odbyło się niezwykłe wydarzenie: spektakl wielopokoleniowy pt. “Od bajtla po starzika”,nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Daniel Beger. Nasze szkolne koło teatralne “Kurtyna w górę” przy współudziale przedszkolaków z PM nr 11 i z PM nr 13, kapeli eMDek oraz naszych przyjaciół, którzy wcielili […]

W piątek 22 marca 2024 r. W Centrum Kultury Śląskiej odbyło się niezwykłe wydarzenie: spektakl wielopokoleniowy pt. “Od bajtla po starzika”,nad którym honorowy patronat objął Prezydent Miasta Daniel Beger. Nasze szkolne koło teatralne “Kurtyna w górę” przy współudziale przedszkolaków z PM nr 11 i z PM nr 13, kapeli eMDek oraz naszych przyjaciół, którzy wcielili się w role seniorów. Chcieliśmy pokazać w perspektywie wspomnień, jak wyglądało kiedyś życie poczciwego Ślązoka. Mamy nadzieję, że nasi aktorzy przekazali, o jakich wartościach powinniśmy pamiętać i które tradycje należy wciąż pielęgnować. Najważniejsze, byśmy szli przez życie Razem, z piosenką na ustach.