Multimedia

Każdy inny – wszyscy równi

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Miesiąca Świadomości Autyzmu. Z tej okazji, we wtorek 9 kwietnia, na znak solidarności z osobami z autyzmem, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko. W klasach oglądaliśmy krótkie filmy, które przybliżyły nam trudności z jakimi mierzą się […]

2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Świadomości Autyzmu. Tego dnia rozpoczynają się również obchody Miesiąca Świadomości Autyzmu. Z tej okazji, we wtorek 9 kwietnia, na znak solidarności z osobami z autyzmem, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko. W klasach oglądaliśmy krótkie filmy, które przybliżyły nam trudności z jakimi mierzą się na co dzień osoby ze spektrum. Projekcje te stały się wstępem do dyskusji na temat tego w jaki sposób autyzm wprowadza zmysły w błąd. Na zakończenie naszych zajęć wspólnie zatańczyliśmy taniec integracyjny “Swing w uliczce”. Każdy uczeń naszej szkoły mógł swoim własnym podpisem wyrazić solidarność i wsparcie osobom zmagającym się z tym zaburzeniem. Podpisy dzieci zostały umieszczone na puzzlach, które tworzą piękną dekorację w postaci wiosennego drzewa. Zamieszczone na drzwiach pokoju nauczycielskiego drzewko przypomina nam, że każdy z nas jest INNY i wszyscy jesteśmy RÓWNI.